Kalėdinių švenčių atgarsiai Družuose

Jau tryliktus metus Družų bendruomenė puoselėja Kalėdines tradicijas. Jos prasideda kaimo Eglės papuošimu. Šį kartą ji buvo papuošta gruodžio 8 dieną. Tai auganti Eglė, kuri buvo pasodinta tam tikslui 2003-aisiais metais. Ji augo kartu su mumis ir dabar džiugina mūsų akis.

Kalėdinius renginius pradėjo Družų biblioteka. Joje bibliotekininkė Regina Smailienė surengė Kalėdinių atvirukų parodą, visą gruodžio mėnesį vyko Kalėdų Senelio dirbtuvės. O jau nuo gruodžio pradžios pradėta kurti atvirukus, kuriais bendruomenė pasveikino įstaigas, kitas bendruomenes. Atvirukai tradiciškai kuriami pačių bendruomenės narių rankomis jau keturioliktus metus. 

Ankstų antrosios Kalėdų dienos rytą į Družų kaimą išvyko Kalėdų Senelis su svita: praėjusių metų simboliu Arkliu ir ateinančių metų simboliu Ožka. Po dvylikos metų pradėjome naują ciklą: juk pradėjome prieš dvylika metų su Ožka. Susėdę į trankiai grojantį kalėdinį transportą, visi išvyko į kaimą. Kalėdų Senelis lankė Družų kaimo gyventojus, senolius, palinkėjo visiems jiems ir jų namams sėkmės ir santarvės.

Aplankė ir vyriausią Družų apylinkėse moterį: Juzefą Inčienę, bei vyriausią vyrą: Vincą Šemėtą. Dėl laiko stokos Kalėdų Senelis nesuspėjo aplankyti visų, tačiau družiečiai lai nepyksta – aplankys kitąmet.

Svita atvažiavo į Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro  Družų filialo salę, kur vyko Kalėdinė šventė. Družų kultūros namų ,,Skudurinės Onutės lėlių teatras” parodė spektaklį lietuvių liaudies pasakų motyvais ,,Kaip diedukas valgyti norėjo”, sesučių Lauros ir Karolinos Pimpyčių teatras pasaką ,,Stebuklingas pyragas”. Spektaklius režisavo Meilutė Morkūnienė. Ožka pristatė metų veiklos planą, o Arklys – ataskaitą už praėjusius metus. Kalėdų Senelis dalijo dovanas, o paskui su surinkusiais į renginį visi kartu ratelius ėjo.

O vakare susirinkome į Kalėdinę vakaronę bendruomenės namų salėje. Atvyko svečių: Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro Jauniūnų filialo vokalinis ansamblis ,,Czerwone maki” (vadovė Stefanija Tamošiūnienė). Kartu atvyko ir Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Rasa Tamošiūnienė. Ji pasveikino susirinkusius, palinkėjo gerų emocijų. Svečiai atsivežė Kalėdaitį, kuri laužėme visi kartu, vieni kitiems linkėdami tik gerų dalykų išsipildymo. Kalėdinės giesmės, atliktos ansamblio, visus nuteikė geroms emocijoms. Užsuko į vakaronę ir svečių: ,,pagyvenusi močiutė”, kuri nepraleidžia nė vieno baliaus”, “blondinė”- beieškanti vis geresnio vyro”, ir ,,kovotoja prieš blaivybę”.

Jos pasakojimai nepaliko abejingų: visi kvatojo iki ašarų. Netrūko ratelių, žaidimų, smagaus šokio. Dėkojame svečiams: Jauniūnų filialo vokaliniam ansambliui ,,Czerwone maki” (vadovė Stefanija Tamošiūnienė), Janinai Jankauskienei – kraštietei, viešniai iš gretimo kaimo, įkūnijusiai blondinę, močiutę ir kovotoją prieš blaivybę.

Sausio 6 dieną į Družų kaimą išvyko Trys Karaliai. Jie lankė tuos senolius, kurių nespėjo aplankyti per Kalėdas Kalėdų svita. Tą dieną giesmės sugraudino ne vieną, akyse sužibėdavo klajūnė ašara: taip viskas atrodė nežemiška ir gražu. Nustebino vienos močiutės klausimas: “Jūs žinot, kiek man metų? Man tik 90 metų”.

Tradiciškai pagrindinis dėmesys buvo skirtas Družų kaimo naujagimiams, gimusiems 2014-aisiais metais. O jų šiais metais užderėjo: jų gimė net 11. Tai Karina, Guostė, Gabija, Milana,Gabrielė, Gabrielius, Emilis, Adas, Dominykas, Modestas ir Vakaris. Visiems jiems įteiktos bendruomenės dovanėlės, palinkėta augti sveikiems ir dideliems. Tėveliams palinkėta kantrybės ir gerumo, auginant mažuosius.

Dar buvo apsilankyta ir įstaigose: parduotuvėje, UAB ,,Lietmeda”, palinkėta gerų ir turtingų metų.
Liūdna, bet viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Sugrįžę jau radome nupuoštą Kaimo Eglę, kuri lauks, kol vėl taps graži. Iki kitų Kalėdų! Laikas bėga labai greitai.

Norisi tik priminti, kad tam kad šios šventės įvyktų, stengėsi daug bendruomenės narių: Aušra Minderienė, Elena Šimonytė, Mindaugas Korsakas, Eimantas Čiburas, Neringa ir Raimundas Pilkos, Rita Cicėnienė, Vida ir Algis Baltramavičiai, Nijolė ir Vidas Meilūnai, Danguolė ir Kęstas Čiburai, Danguolė ir Česlovas Muleronkos, Elena Grudzinskienė, Kęstas Taparauskas, Meilutė Morkūnienė, Regina Smailienė, Ilona, Smailienė, Elena Smailienė.

Dėkodama visiems, kurių rankos padėjo sukurti Kalėdinę nuotaiką, linkiu Jiems ir visiems bendruomenės nariams ir Družų ir aplinkinių kaimų žmonėms, kad 2015-ieji būtų ramūs ir gražūs. Tik tie metai gražiausi mūsų gyvenime, kurie kupini ieškojimų ir atradimų džiaugsmo, nuskaidrinti bendradarbiavimo ir abipusio pasitikėjimo, turtingi prasmingais darbais ir reikšmingais pasiekimais. Telydi Jus geriausia sveikata, asmeninė laimė ir finansinė sėkmė.

Griežtai draudžiama Širvintiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Širvintiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Širvintiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.226.251.205.

Rašyti

Portalo Širvintiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Širvintos@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite